Документи, необхідні для розлучення через суд: перелік та порядок подання
Звернення до органів судової влади в Україні для оформлення розлучення відбувається дуже часто, причому, як в односторонньому порядку, так і за спільним рішенням. Завдяки цій статті ви зрозумієте, коли обов'язково потрібно звертатися до суду, які документи підготувати, і в яку інстанцію подавати заяву.
Читайте далі, щоб дізнатися про нюанси процедури розлучення
Можете отримати ЮРИДИЧНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ від наших сімейних адвокатів
Телефонуйте в офіс адвоката з розлучення, телефон в Києві +38(097) 321-14-56 Viber, WhatsApp, Telegram ми розпочнемо процедуру розлучення в найближчі 24 години
Причини для розлучення в судовому порядку
Навіть якщо кожен з подружжя згоден розлучитися, в деяких ситуаціях це вдасться зробити лише через суд. Згідно діючих правових норм такий варіант обов'язковий для тих, у кого є неповнолітні діти, а також для пар, де чоловік або дружина хочуть зберегти відносини. У останньому випадку не має значення, є в родині дитина чи ні.
Коли не можна розлучатися через суд?
Для захисту інтересів дітей, зачатих у шлюбі, українським законодавством забороняється розлучення в судовому порядку під час вагітності жінки і ще рік після народження сина чи доньки. Втім, якщо подано додатковий позов на оспорювання батьківства або зафіксований факт протизаконних дій з боку чоловіка, то подати позов або спільну заяву можна. воспитании, обеспечении и общении, а также договор об алиментных выплатах. По ходу дела могут потребоваться дополнительные документы, о которых уведомит судья или адвокат.
Адвокат з розлучень
Телефонуйте нам - ми відповимо на всі ваші питання
чи запишіться на консультацію
Основні та додаткові документи для розірвання шлюбу в суді
Незалежно від причин і особи заявника, обов'язковим є додання до заяви в суд наступних паперів:
- оригіналу свідоцтва про реєстрацію шлюбу;
- ксерокопії індивідуальних кодів платників податків;
- копії паспортів подружжя;
- оформленої у відповідності до вимог законодавства довідки про склад сім'ї;
- квитанції, що підтверджує оплату держмита.
При необхідності врегулювання питань, пов'язаних з дітьми, додатково будуть потрібні оригінали свідоцтв про народження кожної дитини, укладена та засвідчена нотаріусом угода про виховання, забезпечення та спілкування, а також договір про аліментні виплати. По ходу справи можуть знадобитися додаткові документи, про які повідомить суддя або адвокат.
Спільна заява подружжя про розлучення
У Сімейному кодексі прописана можливість судового розлучення з обопільної згоди. Для цього потрібно, щоб чоловік з дружиною разом склали і подали до компетентного органу відповідну заяву, в якій повинна бути наступна інформація:
- паспортні дані;
- де проживають чоловік і дружина, номери телефонів для зв'язку;
- де і коли був зареєстрований шлюб;
- який суд буде вести справу;
- підтвердження кожної сторони щодо досягнення згоди з питань виховання, проживання, забезпечення дитини, а також поділу майнових прав (повинен бути вказаний номер договору і дата його нотаріального засвідчення);
- які документи і копії додаються до заяви;
- майбутнє прізвище;
- підписи подружжя та дата.
На відміну від розлучення за позовною заявою в даному випадку не потрібно буде вказувати мотиви, що спонукали пару розірвати відносини.
Як подається позовна заява?
Мирно розлучитися вдається далеко не всім українським парам, і для ситуацій, коли хтось не згоден розійтися, передбачена можливість примусового юридичного розриву стосунків за судовим рішенням.
Позов складається за стандартним зразком і містить:
- ПІБ подружжя;
- дату і орган реєстрації шлюбу;
- відомості про судову структуру, куди подається заява;
- адреси та контактні номери телефонів позивача та відповідача;
- причини розлучення;
- список доданих до позову документів;
- число, місяць, рік складання заяви;
- підтвердження про ведення окремого побуту;
- нотаріальна довіреність на особу, яка буде представляти ваші інтереси в суді (якщо не хочете особисто бути присутніми в залі засідань).
Вибір судового органу
Коли між подружжям є взаєморозуміння, то інстанцію вибирають за фактичним місцем проживання або реєстрації будь-кого з них (часто враховують, куди буде зручніше їздити, де більше працівників, щоб не затягувати справу).
За відсутності постійної адреси проживання або у разі іноземного громадянства одного з учасників процесу, заяву подають в суд за останньою адресою реєстрації, місцем роботи або знаходженням майна.
В окремих випадках дозволяється звернення за адресою прописки заявника, наприклад, якщо він (або вона) тяжко хворіє, має статус інваліда або з інших причин не має можливості прибути в суд за місцем реєстрації відповідача.
сімейний адвокат
Записатись на консультацію
Для отримання більш детальної інформації за Вашим питанням, пропонуємо записатись на юридичну консультацію до адвоката з розлучень
Судові витрати при розлученні за рішенням суду
Всім, хто розлучатиметься через суд, доведеться заплатити певний податок до державного бюджету. Сума може варіюватися в залежності від того, чи йде мова про спільну заяву або розрив відносин в односторонньому порядку. Наприклад, за подачу позову доведеться заплатити 0,4 від суми прожиткового мінімуму, встановленого в Україні на момент оплати.
При задоволенні позовних вимог витрачені позивачем гроші на держмито повертаються відповідачем. Розрахувати точну суму можна за допомогою онлайн калькулятора порталу судової влади за посиланням https://court.gov.ua/affairs/sudytax/ або звернувшись до юриста по сімейним справам. Його допомога буде необхідна й надалі, особливо, якщо розгляд затягнеться і буде потрібно збирати докази та захищати свої права на залі суду.
Записатись на консультацію