Телефонуйте адвокату з розлучень:

Аліменти з військовослужбовців

Згідно з чинним українським законодавством, з моменту народження до досягнення повноліття дитина має право отримувати фінансову допомогу від своїх батьків. Аліменти військовослужбовець має сплачувати за таким же принципом, як і цивільна людина, адже ведення бойових дій не звільняє від обов’язку утримувати свою дитину.

Якщо батьки вже пройшли етап розлучення, проте не можуть дійти згоди щодо матеріального забезпечення спільного сина чи доньки, рішення про це приймає суд. Проте варто розуміти, що процес одержання коштів може бути дещо ускладненим.

З яких коштів військовослужбовця стягуються аліменти?

Гроші, призначені для утримання дитини, можуть стягуватися з усіх різновидів фінансового забезпечення, серед яких наступні:

  • Посадовий оклад.
  • Грошова винагорода, що відповідає військовому званню.
  • Доплата за вислугу років.
  • Премії.
  • Додаткові виплати за особливі службові умови тощо.

Проте з бойовими виплатами ситуація не така проста. Законодавством не встановлено ані заборону, ані примус на взяття аліментів з цього джерела доходу. Зважаючи на нерегулярність бойових виплат, суд може стягнути аліменти з учасника бойових дій у певній сумі, а не у відсотках від грошових надходжень.

Як відбувається подання на аліменти, якщо один з батьків перебуває на військовій службі?

Як стягнути аліменти з військового? Це запитання сьогодні ставить багато людей. Процедура має певну специфіку, обумовлену тонкощами служби. Загалом вона передбачає наступні кроки:

  1. Подання до суду заяви за місцем проживання дитини або майбутнього платника коштів на її утримання.
  2. Одержання схвального судового рішення.
  3. Звернення до державної виконавчої служби з метою відкриття провадження. Вона спрямує потрібні документи до військової частини, де перебуває платник аліментів, а бухгалтерія цієї частини має утримати зазначену суму з зарплатні військового та перерахувати їх адресату.

Зверніть увагу, що нерідко виникають певні труднощі: складно визначити точне місце перебування бійця, відсутня можливість комунікації з ним, військові виплати нерегулярні, що спричиняє коливання розміру аліментів, якщо вони є відсотками від доходу.

Саме тому слід звернутися по допомогу до досвідченого адвоката для правильного оформлення та подання документів. Фахівець з сімейного права нашої компанії допоможе вам захистити інтереси дитини.

Поширені запитання

Що впливає на розмір аліментів?

Визначаючи суму аліментів, суд зважає на стан здоров’я та матеріальне становище того з батьків, з ким мешкає дитина, а також власне платника. До уваги береться й наявність інших найближчих родичів, котрі перебувають на утриманні платника.

Які документи потрібні для подання на аліменти від військовослужбовця?

Вам знадобляться свідоцтва про народження дитини, про укладення або розірвання шлюбу, паспорт, довідка про доходи, позовна заява.

Хто може подати на аліменти?

Якщо один з батьків перебуває на військовій службі, інший, з ким проживає дитина, має право на стягнення аліментів. Також це право до 23 років є в дитини, яка є повнолітньою та здобуває вищу освіту.

Яким буде розмір аліментів?

З військового може бути стягнуто тверду грошову суму або частку від доходу (1\4 — на одну дитину, 1\3 — на двох, 1\2 — на трьох і більше). Максимальний обсяг виплат — до 10 прожиткових мінімумів.


Адвокат з розлучень

Телефонуйте нам - ми відповимо на всі ваші питання

або нажміть на улюблений месенджер і напишіть нам

Viber, WhatsApp, Telegram

чи запишіться на консультацію

 Відправити запит