Телефонуйте адвокату з розлучень:

Як в 2024 році розлучитися з чоловіком без дітей?

Варіанти, як розлучитися з чоловіком без дітей: тонкощі, які потрібно знати

Кількість розлучень в Україні стає дедалі більшою, причому розірвати відносини подружжя може через будь-який проміжок часу разом, починаючи від декількох тижнів, закінчуючи десятиліттями. На законодавчому рівні існує кілька варіантів, як жінці знову стати вільною від сімейних зобов'язань, і найпростіше це зробити, якщо у пари немає неповнолітніх дітей та матеріальних претензій один до одного. Знаючи особливості кожного з них, ви зможете скласти план дій та розібратися з формальностями в якнайшвидше.


Читайте далі, щоб дізнатися про нюанси процедури розлучення

Можете отримати ЮРИДИЧНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ від наших сімейних адвокатів

Телефонуйте в офіс адвоката з розлучення, телефон в Києві +38(097) 321-14-56 Viber, WhatsApp, Telegram ми розпочнемо процедуру розлучення в найближчі 24 години


Підстави та способи розірвати шлюб в Україні

Причинами для розлучення з чоловіком можуть бути як складності спільного проживання або різні характери, так і фінансові труднощі, зради, закоханість в іншу людину, фізичне або психологічне насильство. Залежно від того, хто хоче розлучитися: обоє або тільки дружина, є два шляхи вирішення проблеми:

  • спільна подача заяви в РАЦС;
  • судовий розгляд.

Якщо жінка визнана непрацездатною, то від її імені має право діяти опікун.

Законом забороняється розлучення в суді, якщо дружина перебуває на будь-якому триместрі вагітності і протягом року після народження дитини, окрім тих випадків, коли батьком однозначно не є законний чоловік, або він вчинив стосовно дружини протиправні дії.

Розлучення через РАЦС

Розлучення через РАЦС

Розлучення через РАЦС

Якщо подружжя планує розійтися, причому зробити це швидко та без додаткових витрат, то діяти потрібно наступним чином:

  • вибрати, в який територіальний орган державної реєстрації актів цивільного стану звернутися (є також можливість подачі онлайн заявки);
  • заплатити встановлене мито за подачу заяви;
  • вибрати та забронювати час відвідування РАЦСу;
  • зібрати пакет документів та подати заяву на розлучення;

дочекатися отримання свідоцтва про розірвання шлюбних відносин.


Адвокат з розлучень

Телефонуйте нам - ми відповимо на всі ваші питання

 
або нажміть на улюблений месенджер і напишіть нам
 
Viber, WhatsApp, Telegram

чи запишіться на консультацію

 Відправити запит


Подача заяви та необхідні документи

Щоб розлучитися, потрібно буде підготувати:

  • оригінал свідоцтва про шлюб;
  • два паспорти;
  • чек, який підтверджує, що ви заплатили держмито;
  • оригінали та копії ІПН подружжя.

Перераховані документи додаються до заяви, в якій вказують:

  1. ПІБ, прописку та інші паспортні дані чоловіка й дружини.
  2. Відомості про перебування на військовому обліку.
  3. Кількість минулих шлюбів.
  4. Інформацію про орган, де був зареєстрований шлюб.
  5. Дату і час запису про реєстрацію.
  6. Прізвище, яке хочуть отримати після розлучення.
  7. Дані квитанції про сплату мита.
  8. Місце проживання.

Найкраще подавати заяву та документи разом, але якщо чоловік захворів або перебуває в іншому місті або країні, то є можливість оформлення нотаріального доручення.

Строки та витрати

На випадок, якщо хтось із подружжя або обидва передумають, закон дає 1 місяць - саме стільки РАЦС розглядатиме заяву, після чого прийме остаточне рішення. Шлюб вважається розірваним, коли держслужбовець зареєструє даний факт офіційно. Що стосується витрат, то обов'язково доведеться заплатити 0,5 від мінімального неоподатковуваного доходу громадянина. За додаткову плату вам допоможуть правильно скласти заяву і перевірити наявність усіх необхідних для розлучення документів.


А подивитися скільки коштують послуги адвоката при розлученні ви можете тут

Скільки коштує розлучення


Розлучення в односторонньому порядку без наявності дітей

Розлучення в односторонньому порядку без наявності дітей

Розлучення в односторонньому порядку без наявності дітей

Коли чоловік має намір не розлучатися, єдиним способом отримати статус вільної жінки стає судовий розгляд. У позовній заяві обов'язково повинні бути такі відомості:

  • повна назва судового органу, де буде розглядатися справа;
  • ПІБ, дати народження та адреси, де прописане подружжя;
  • копії індивідуальних кодів платників податків позивача і відповідача;
  • довіреність на третю особу;
  • викладення причин розриву сім'ї з конкретними доказами;
  • дата складання;
  • прохання повернути дівоче прізвище;
  • додаткові пункти, пов'язані з розподілом майна (якщо потрібно);
  • підпис заявника;
  • перелік доданих паперів.

Необхідні документи

Точний перелік того, що потрібно для оформлення розлучення в судовому порядку, визначається з урахуванням обставин кожної справи. Обов'язково потрібно буде докласти оригінал свідоцтва про шлюб, копії ІПН та паспортів подружжя, довідку про склад сім'ї за місцем реєстрації, копії паперів, відісланих відповідачу, а також квитанцію про сплату держмита.

Більшість справ розглядається за місцем фактичного проживання або прописки чоловіка (якщо заяву подає дружина), але бувають ситуації, коли допускається подача позовної заяви:

  • за адресою проживання або реєстрації позивача, якщо є доведені проблеми зі здоров'ям або інвалідність;
  • по місцю розташуванню майна чоловіка при відсутності у нього українського громадянства.

Для тих, хто категорично не хоче бути присутніми на засіданнях, є варіант подачі окремої заяви з проханням розглядати справу про розлучення без їх безпосередньої участі. Представником відсутньої сторони виступає, як правило, адвокат за дорученням.

Як довго триватиме процес?

Час, необхідний для винесення рішення, безпосередньо залежить від того, як швидко вдасться судді розібратися в стосунках чоловіка з дружиною, переконатися в тому, що вони більше не є сім'єю, і статус подружжя порушує інтереси одного з них. На розгляд позову закон відводить 30 днів, при цьому заявник може в будь-який момент його забрати.

При однозначній відмові чоловіка розлучатися, є ймовірність призначення часу для примирення,що не може бути більшим ніж півроку. Надалі, якщо позивач і відповідач не дійшли згоди, приймається рішення про розлучення, яке не підлягає оскарженню, але можна протягом місяця подати апеляцію, якщо ви повністю або частково не задоволені вердиктом.


сімейний адвокат

ЗАПИСАТЬСЯ НА КОНСУЛТАЦИЮ К АДВОКАТУ ПО РАЗВОДАМ
Записатись на консультацію
Для отримання більш детальної інформації за Вашим питанням, пропонуємо записатись на юридичну консультацію до адвоката з розлучень


 

Фінансові нюанси

Державне мито за відкриття судового провадження, яке становить 0,4 від встановленого в 2024 році прожиткового мінімуму, зобов'язаний сплатити позивач. Надалі, якщо суддя винесе вердикт про задоволення позову, то відповідачу доведеться компенсувати цю суму в повному обсязі. Таким чином, в 2024 році судовий збір за розірвання шлюбу складає 1211,20 грн.

Підводимо підсумки

Швидше, дешевше та простіше за все оформити розлучення за згоди подружжя, звернувшись в РАЦС. Однак, якщо чоловік не хоче вирішувати справу мирним шляхом, ви можете подати позовну заяву до суду, надавши докази зради, фізичного або іншого насильства і т.д.

На судовий розгляд може піти від декількох місяців до року і довше, якщо не врегульовані питання з майном або суддя призначить час для примирення пари. У разі розлучення в односторонньому порядку вкрай важлива підтримка юриста, який буде відповідати за доказову базу, моніторинг справи та захищатиме ваші інтереси на засіданнях.


Записаться на консультацию