Які борги вважаються загальними при розлученні
Ініціюючи розірвання шлюбу, слід врахувати той факт, що окрім спільно нажитого майна, подружжю доведеться взяти на себе й борги, що утворилися в період знаходження в офіційному шлюбі. Ця процедура пов'язана з безліччю юридичних і процесуальних колізій, які прямо або побічно впливають на прийняте судом рішення.
Читайте далі, щоб дізнатися про нюанси поділу майна подружжя при розлученні
Можете отримати ЮРИДИЧНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ від наших адвокатів з поділу майна
Телефонуйте в офіс адвоката з розлучення, телефон в Києві +38(097) 321-14-56 Viber, WhatsApp, Telegram ми розпочнемо процедуру розлучення в найближчі 24 години
Виходячи з того, що борг є фінансовим зобов'язанням, яке виникає, в тому числі і в такій сфері правовідносин, як шлюб, важливо розуміти, які з запозичених коштів вважаються загальними та повинні ділитися між колишнім подружжям. Такими можуть бути визнані кредити, виплати збитку третім особам за угодами або судовими рішеннями, заборгованості по комунальним платежам і т.д.
Адвокат з поділу майна
Телефонуйте нам - ми відповимо на всі ваші питання
чи запишіться на консультацію
Як правило, загальними визнаються боргові зобов'язання трьох типів:
- договірні - коли один з подружжя виступає в ролі позичальника, а інший - поручителя;
- коли чоловік і дружина є рівноправними позичальниками;
- коли позичальник – один з подружжя, а отримані в борг кошти використовуються спільно дня потреб сім'ї.
Борги, що утворилися в рамках цих визначень, є загальними та діляться у відношенні 50/50 при наявності відповідних доказів, якими можуть стати придбані на позики путівки, товарні чеки, проїзні документи.
Підтвердженням спільного боргу може стати й дороге придбання, якщо буде доведено, що фінансове становище сім'ї, згідно з довідкою про доходи, не дозволяє купити його без залучення позикових коштів.
Особисті заборгованості одного з подружжя
Зауважимо, що далеко не кожна заборгованість, що утворилася в шлюбі, вважається спільною та ділиться порівну. У таких випадках одна із зацікавлених сторін має надати суду докази того, що позикові кошти були витрачені на потреби одного з подружжя. До таких можна віднести зобов'язання:
- що виникли до укладення шлюбу (у тому числі комунальні);
- матеріальні компенсації, виплата яких пов'язана з вчинком одного з подружжя (борги з аліментів, штрафи та ін.);
- витрати, пов'язані з особистими обставинами (лікування батьків чоловіка або дружини, забезпечення дітей від раніше укладеного шлюбу та ін.).
сімейний адвокат
Записатись на консультацію
Для отримання більш детальної інформації за Вашим питанням, пропонуємо записатись на юридичну консультацію до адвоката з розлучень
Фактичне припинення сімейних відносин є точкою відліку, яка визначає як особисті позики подружжя надалі, але для визнання їх такими необхідне рішення суду. В процесі надаються докази і свідки, які підтверджують факт розриву.
Винятки із загальних правил поділу боргів
Найчастіше багатогранність і непередбачуваність виникаючих життєвих колізій може стати приводом для того, щоб суд виніс рішення, відступаючи від принципу солідарної відповідальності подружжя по заборгованостям.
Шлюборозлучні процеси характеризуються виникненням безлічі конфліктних ситуацій, особливо коли вони пов’язані з поділом майна. При цьому одна зі сторін намагається збільшити свою частку в спільно нажитому майні шляхом створення фіктивного боргового зобов'язання. У таких випадках важливою є допомога кваліфікованого та досвідченого юриста, який допоможе знайти переконливі аргументи і реальні документи, що підтверджують факт обману.
Якщо в ході судового процесу з'ясовується, що порушені майнові права одного з подружжя, борги можуть бути розподілені в нерівних частках. Таке часто трапляється в сім'ях, які мають неповнолітніх дітей, в ситуації, коли їх вихованням і забезпеченням займається один з подружжя, а другий ігнорує ці обов'язки.