Телефонуйте адвокату з розлучень:

Порядок спілкування з дитиною після розлучення

Який порядок спілкування з дитиною після розлучення?

Кожна дитина, якій доводиться проживати окремо від одного з батьків, має право на зустрічі з ним, особисте спілкування та підтримання стосунків. Також і той з батьків, що живе окремо, має не тільки обов’язки по фінансовому забезпеченню неповнолітньої доньки чи сина, він має право на участь в їх вихованні, спілкування та проведення певного часу разом.

Читайте далі, щоб дізнатися про нюанси процедури розлучення

Можете отримати ЮРИДИЧНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ від наших сімейних адвокатів

Телефонуйте в офіс адвоката з розлучення, телефон в Києві +38(097) 321-14-56 Viber, WhatsApp, Telegram ми розпочнемо процедуру розлучення в найближчі 24 години


Все це встановлено Сімейним кодексом України і там же прописано, що, незалежно від проживання, мати, батько та дитина мають однакові права на повноцінне безперешкодне спілкування. Тобто ніхто з колишнього подружжя не має права перешкоджати іншому бачитись з дитиною. Виключення складають лише випадки, коли певні обмеження накладені законом.  


Адвокат з поділу майна

Телефонуйте нам - ми відповимо на всі ваші питання

 
або нажміть на улюблений месенджер і напишіть нам
 
Viber, WhatsApp, Telegram

чи запишіться на консультацію

 Відправити запит


Тому якщо подружжя розірвало шлюб, наступним і дуже важливим етапом стає встановлення порядку подальшого спілкування з неповнолітніми дітьми обох сторін.

Мирне врегулювання питання

Найкращий варіант – це мирні домовленості батьків між собою, та ще краще – оформленні окремою угодою. В цьому документі має бути зазначено, з ким залишаються проживати неповнолітні та коли й скільки часу будуть проводити з іншим (батьком, матір’ю). Угоду завіряє нотаріус, і вона стає обов’язковою до виконання. Якщо через деякий час той, з яким залишилися діти, почне перешкоджати іншому (забороняти зустрічі, умисно перешкоджати їм), то друга сторона по договору зможе звернутися по правову допомогу, після чого першу можуть зобов’язати сплатити компенсацію завданої моральної шкоди.  


сімейний адвокат

ЗАПИСАТЬСЯ НА КОНСУЛТАЦИЮ К АДВОКАТУ ПО РАЗВОДАМ
Записатись на консультацію
Для отримання більш детальної інформації за Вашим питанням, пропонуємо записатись на юридичну консультацію до адвоката з розлучень


 

Строго визначеної форми для такої угоди законом не встановлено, тому користуються типовими вимогами до ділової документації:

  • оформлення – письмово;
  • мова − українська;
  • наявність основних реквізитів (назва, номер, дата і місце укладання, інформація про учасників, основні домовленості, підписи сторін).

Далі рекомендовано зробити завірення нотаріусом.

Вирішення питання через ОПП

Всі домовленості можна також оформити в тексті угод або окремим графіком зустрічей, приклавши його додатком. Графік може закріплювати проведення разом конкретних вихідних днів, наприклад: другі та четверті субота й неділя, тренування – по середах, декілька днів під час канікул та разом проведений відпочинок під час щорічної відпустки батька).

Вирішення питання через ОПП

Якщо батьки дитини не можуть досягнути певної згоди стосовно часу спілкування з неповнолітніми синами/доньками та ступені участі кожного в процесі виховання, тоді суперечку може владнати орган опіки та піклування. Фахівці розглянуть ситуацію, вивчать умови життя обох батьків та всі обставини, після чого запропонують свої варіанти вирішення проблеми. Для звертання надається заява та пакет копій документів (св-в про народження дитини та розірвання шлюбу, свого паспорту).

Встановлення порядку спілкування з дитиною після розлучення через суд

Формально рішення органу опіки є обов’язковим до виконання, але й тут можуть виникнути проблеми. Якщо хтось з колишнього подружжя не згоден з вердиктом і не вважає його оптимальним, він може звернутися до суду задля його перегляду. Аналогічно й інша сторона має право подати позов, якщо її не задовольняє рішення або той з батьків, з ким залишилися діти, всіляко перешкоджає виконанню (не дозволяє спілкування, зриває зустрічі). В процесі розгляду справи будуть вивчені всі особливості та враховані суттєві чинники:

  • вік дитини, стан її здоров’я та прив’язаність;
  • відповідальність батьків та ставлення до своїх обов’язків;
  • причини того, чому однією із сторін чиняться перепони для спілкування (можливо, є вагомі підстави − психічне здоров’я, наявність залежності (алкогольної, наркологічної), тощо).

Встановлення порядку спілкування з дитиною після розлучення через суд

Далі суд у своєму рішенні визначить конкретно, як той з батьків, що проживає окремо, надалі буде приймати участь у вихованні дитини:

  • шляхом систематичних зустрічей;
  • наданням можливості забирати сина/доньку на вихідні до себе;
  • можливістю проводити спільно відпочинок.

Слід зазначити, що судовим рішенням може бути затверджений графік зустрічей з дитиною, час та місце спілкуванні, доцільність присутності третьої особи. Кожна ситуація – це окреме питання, у всіх багато особливостей та нюансів. Якщо ви опинилися в одній з них та потребуєте захисту інтересів своїх та дитині, вам слід звернутися по допомогу до адвоката по шлюборозлучним процесам.

Фахівець знайде правильне рішення та зможе владнати всі моменти найвигіднішим для вас чином: допоможе добитися спілкування з дітьми або, навпаки. огородити їх від проблемного батька чи матері-п’яниці, а якщо ваші права безпідставно порушені, то й стягнути кошти на відшкодування заподіяної моральної шкоди. Також адвокат займеться складанням позову, підкаже, які слід прикласти документи, що може стати істотними доказами вашої правоти.  


Записатись на консультацію