Телефонуйте адвокату з розлучень:

Розлучення з іноземцем: основні тонкощі процесу

Процедура розлучення з іноземцем в Україні

Розлучення з громадянином іншої країни мало чим відрізняється від розірвання шлюбу між громадянами одніеї держави. Однак цей процес має низку особливостей, які необхідно знати кожному перш ніж почати шлюборозлучний процес.


Читайте далі, щоб дізнатися про нюанси процедури розлучення

Можете отримати ЮРИДИЧНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ від наших сімейних адвокатів

Телефонуйте в офіс адвоката з розлучення, телефон в Києві +38(097) 321-14-56 Viber, WhatsApp, Telegram ми розпочнемо процедуру розлучення в найближчі 24 години


Шлюб, укладений між іноземцем та українським громадянином за територією України, вважається дійсним в Україні в тому випадку, якщо щодо українського громадянина дотримуються правила Сімейного кодексу.

Розлучення з іноземцем може відбуватися трьома способами:

  • за обопільно складеною заявою в РАЦСі;
  • за рішенням суду, коли обоє згодні на розлучення (якщо подружжя має спільних дітей);
  • за позовом одного з подружжя за рішенням суду.

Якими особливостями володіє кожний процес, розглянемо далі.


Адвокат з розлучень

Телефонуйте нам - ми відповимо на всі ваші питання

або нажміть на улюблений месенджер і напишіть нам

Viber, WhatsApp, Telegram

чи запишіться на консультацію

 Відправити запит


Розлучення з іноземцем через РАЦС

Якщо обоє з подружжя перебувають в Україні і не мають дітей, то розлучитися можна через РАЦС по обопільно поданою заявою. Шлюборозлучний процес з іноземцем нічим не відрізняється від розлучення з громадянином своєї країни.

У разі, коли іноземець перебуває за межами України і не може приїхати для подачі заяви, тоді він має право надіслати відповідну заяву, в якій буде зазначатися його бажання розірвати шлюб без його особистої присутності. У цій заяві слід в обов'язковому порядку вказати адресу РАЦСу за кордоном, куди буде переслано свідоцтво про розірвання шлюбу. Іноземець складає заяву у своїй країні, нотаріально засвідчує її, легалізує і пересилає в Україну своїй жінці/чоловіку. Той в свою чергу отриману заяву перекладає українською мовою, завіряє у нотаріуса і передає в РАЦС.

Протягом місяця заяву можна відкликати, в іншому випадку орган реєструє розлучення подружжя.

Через суд за згодою обох подружжя

Якщо в шлюбі є неповнолітні діти, тоді розірвання шлюбу відбувається через суд. Подружжю необхідно укласти договір в письмовій формі, в якому зазначатиметься, з ким з батьків залишаються проживати діти. А також яку участь бере інший член подружжя в їх житті, визначається розмір аліментів. Договір підлягає нотаріальному засвідченню. Разом із заявою договір подається в судову інстанцію.

У разі відсутності іноземця на території України всі документи він складає в межах своєї країни, нотаріально завіряє і пересилає в Україну. Також слід створити заяву, в якій зазначено, що він згоден на розлучення без особистої присутності. Громадянин України, отримавши пакет документів, перекладає їх українською мовою, засвідчує у нотаріуса і подає в суд від імені другого з подружжя-іноземця.

 Розлучення за позовом одного з подружжя

Українські суди мають право розглядати справи за участю іноземця в тому випадку, якщо він має на території України постійне місце проживання або рухоме / нерухоме майно.

Згідно чинного законодавством шлюборозлучний процес з іноземцем відбувається на основі Цивільного процесуального кодексу України. Він передбачає, що позов пред'являється до відповідача за його місцем проживання / перебування. Якщо місце проживання його невідоме, тоді позов пред'являється відповідачу за місцем знаходження рухомого / нерухомого майна або за місцем роботи.

Пред'явлення позову про розлучення за місцем проживання позивача можливо в наступних випадках:

  • якщо на його утриманні перебувають неповнолітні діти;
  • якщо позивач за станом здоров'я або з інших не менш важливих причин не може приїхати до місця проживання відповідача.

За обопільною домовленістю позов може розглядатися територіально за місцем проживання будь-кого з подружжя.

Якщо іноземець проживає за кордоном, на території України майна не має, при цьому позивач не зможе надати докази перерахованих вище підстав, то суд поверне позов позивачеві для подачі його в орган тієї країни, де проживає іноземний чоловік.

Таким чином, якщо ви плануєте вступати в шлюб з іноземним громадянином, подбайте відразу про питання шлюборозлучного процесу (в разі якщо він буде потрібен). Тим самим можете уникнути неприємних ситуацій в майбутньому.


А подивитися скільки коштують послуги адвоката при розлученні ви можете тут

Скільки коштує розлучення