Особливості поділу квартири при розлученні
Питання поділу житлової площі при розлученні подружжя - емоційний та юридично складний процес, адекватне рішення якого вимагає значних витрат часу й нервів, а при певних обставинах ще й чималих фінансових втрат. З точки зору законодавства, квартира належить до категорії нерухомості, а, отже, є неподільним об'єктом. По факту це матеріальна річ, яка в частках не забезпечує повноцінного використання її подружжям, оскільки в більшості випадків неможливо облаштувати окремі входи в квартиру, а також поділити місця загального користування - санвузол, кухню, коридор, лоджію та ін.
Читайте далі, щоб дізнатися про нюанси поділу майна подружжя при розлученні
Можете отримати ЮРИДИЧНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ від наших адвокатів з поділу майна
Телефонуйте в офіс адвоката з розлучення, телефон в Києві +38(097) 321-14-56 Viber, WhatsApp, Telegram ми розпочнемо процедуру розлучення в найближчі 24 години
Виходячи з цього, юристи по-різному аргументують правильність того чи іншого варіанту поділу житла. Але навіть якщо подружжю виділена ½ квартири, жоден з них не отримає можливості рівноправної та повноцінної експлуатації всіх приміщень без додаткового судового рішення про порядок використання частин квартири.
Адвокат з поділу майна
Телефонуйте нам - ми відповимо на всі ваші питання
чи запишіться на консультацію
На практиці документи про придбання квартири оформляються на одного з подружжя, хоча в деяких випадках в договорах вписуються і чоловік, і дружина. І якщо з майном, набутим у шлюбі, все більш-менш зрозуміло, то питання, як поділити квартиру в багатоквартирному будинку, викликає масу протиріч, усунути які на етапі підготовки матеріалів до суду здатний тільки кваліфікований юрист.
Процедура поділу квартири при розлученні
Для початку необхідно визначитися зі способом поділу квартири, в чому ефективну допомогу може надати юрист, оскільки для цього необхідно врахувати безліч юридично вагомих чинників. Не зайвим буде до початку процедури потурбуватися перед судом про накладення арешту на житло з метою забезпечення подання позову.
І обов'язково залучити юриста. Від того, наскільки чітко й аргументовано буде складено позовну заяву, багато в чому залежить результат судового процесу, тому в таких справах важливо кваліфіковане юридичне супроводження. Сучасна судова практика пропонує кілька варіантів вирішення «квартирного питання».
сімейний адвокат
Записатись на консультацію
Для отримання більш детальної інформації за Вашим питанням, пропонуємо записатись на юридичну консультацію до адвоката з розлучень
- Подружжя отримують право на половину квартири. Таке рішення не вирішує конфлікт по суті, оскільки подружжю доводиться встановлювати порядок користування поділеної таким чином квартири, тобто знадобиться ще звернення до суду.
- Найбільш поширений інший спосіб поділу - залишення житлоплощі цілком у власності одного з колишнього подружжя, але, при цьому зобов'язавши його компенсувати іншому половину вартості житла. При цьому сума компенсаційної виплати базується на експертній оцінці вартості квартири.
- У деяких ситуаціях адвокати допомагають влаштувати так, щоб права на всю квартиру перейшли одному з подружжя, іншому ж передається все спільно нажите майно. При цьому рішення ґрунтується на принципі рівності часток, тобто вартість спільно нажитого майна (гараж, дача, машина та ін.) повинна відповідати вартості житла.
Як ділити квартиру з обтяженням
Окремо варто згадати процедуру поділу квартири, придбаної в кредит. Ми розглянемо два найбільш поширених варіанти.
Перший - суд залишає квартиру користувачеві або власнику, на якого оформлена позика, зобов'язуючи його виплатити половину коштів, внесених за квартиру (початковий внесок і кредитні платежі згідно з договором).
Другий - аналогічне рішення, але з обопільними кредитними зобов'язаннями. У цьому випадку особа, яка отримує компенсацію, має право звернутися до суду з позовом про стягнення половини коштів, виплачених за квартиру після розлучення.
Записатись на консультацію