Укладання угоди про дітей при розлученні: зміст документа та інші важливі моменти
При розлученні подружжя має врегулювати безліч нюансів, основним з яких є розподіл прав та обов'язків щодо спільних (рідних або усиновлених) дітей. Допомогти в цьому може спеціальна угода між батьками, яку батьки мають право укласти для мирного вирішення питань, пов'язаних з проживанням, вихованням та утриманням дитини.
Читайте далі, щоб дізнатися про нюанси стягнення аліментів
Можете отримати ЮРИДИЧНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ від наших сімейних адвокатів
Телефонуйте в офіс адвоката з розлучення, телефон в Києві +38(097) 321-14-56 Viber, WhatsApp, Telegram ми розпочнемо процедуру розлучення в найближчі 24 години
Українським законодавством передбачено певні вимоги до укладання даного документа, які необхідно знати кожній зі сторін. Крім того, важливо розуміти, яку відповідальність несе колишнє подружжя при невиконанні умов договору, чи потрібно його завіряти нотаріально та скільки буде потрібно угод, якщо дітей декілька. Розглянемо всі перераховані моменти докладно, щоб у вас не виникло зайвих труднощів.
Причини для укладання угоди про виховання дітей
Поширеною є ситуація, коли у подружжя при розриві сімейних відносин виникають взаємні образи і претензії. У тому числі вони можуть стосуватися того, з ким буде жити дитина, скільки повинні платити батько чи мати за його утримання, як часто можна бачитися з сином або донькою і т.д. Для дітей сварки найближчих людей, і розлучення в цілому, - величезний стрес, який можна мінімізувати, якщо про все домовитися та зафіксувати в письмовій формі.
Додатковим плюсом стане відсутність необхідності колишнім чоловіку та дружині часто зустрічатися, адже всі умови спілкування й фінансового забезпечення будуть чітко прописані в угоді.
Основні моменти, які регулює документ
В угоді можуть бути прописані практично будь-які нюанси, що стосуються взаємин батьків та дітей, організації їхнього життя і т.д. Основою стають правові норми, встановлені Сімейним кодексом України. Найбільш важливими пунктами є:
- Обов'язки та права батьків, пов'язані з утриманням дитини до досягнення нею повноліття. Мова йде не тільки про основні витрати, наприклад, харчування, одяг і т.д., але й про додаткові - на лікування, відпочинок, інвентар та екіпіровку для спортивних занять, закордонні подорожі. Батьки можуть узгодити як розмір виплат, так і їхню форму й періодичність.
- Визначення місця проживання - малюки, як правило, залишаються з матір'ю, а з десяти років дорослі зобов'язані дізнатися думку самої дитини (хоча прислухатися до неї необов'язково). Починаючи з 14-річного віку, син або дочка мають право самі вирішувати, з ким хочуть жити.
- Умови спілкування з дитиною тим з батьків, хто з ним не проживає. Якщо немає судової заборони або чоловік/дружина не позбавлені батьківських прав, то перешкоджати зустрічам з дитиною неможливо. Заради спокою малюка, є сенс домовитися, як часто, де і в якому форматі будуть проходити зустрічі. Окремо прописують можливість додаткового спілкування за бажанням дитини або в особливих випадках, наприклад, під час свят або канікул.
- Прийняття рішень про виховання - у розлученого подружжя рівні права, незалежно від того, з ким залишилася дитина..
Адвокат по аліментах
Телефонуйте нам - ми відповимо на всі ваші питання
чи запишіться на консультацію
Підписання договору про аліменти: головні особливості
Щоб документ мав юридичну силу, при підготовці його тексту та підписанні необхідне виконання наступних умов:
- зміст повинен відповідати нормам моралі та чинним правовим нормативам, зокрема, положенням статей СК України;
- скласти договір потрібно в письмовій формі та засвідчити у державного або приватного нотаріуса;
- якщо угода складена грамотно і підписано обома сторонами, то вона є обов'язковою для виконання;
- батьки повинні надати для нотаріального засвідчення свідоцтво про народження дитини, оригінали власних паспортів.
сімейний адвокат
Записатись на консультацію
Для отримання більш детальної інформації за Вашим питанням, пропонуємо записатись на юридичну консультацію до адвоката з розлученьКоли укладається угода по дітям?
Даний вид угод відноситься до категорії досудових, тобто підписується в тому випадку, якщо чоловік та жінка не мають наміру подавати позов про розподіл прав і визначення місця проживання дітей. Втім, є можливість підписати подібний документ і в процесі судового розгляду - тоді він набуває статусу мирової угоди та дозволяє прискорити завершення процесу.
Скільки договорів потрібно, якщо дітей 2 і більше?
При наявності декількох дітей, батьки самі можуть вирішити, як їм буде зручніше - укладати одну угоду або окремий документ на кожну дитину. У будь-якому випадку є сенс проконсультуватися з юристом, щоб прописати всі ключові моменти й уникнути нечіткості формулювання в тексті документа.
Чим загрожує невиконання умов договору?
Часткове виконання або невиконання пунктів угоди загрожує порушнику такими наслідками як:
- обмеження спілкування з дитиною в судовому порядку;
- зміна місця проживання дітей;
- обов'язок виплатити штраф за моральну та матеріальну шкоду;
- початок виконавчого провадження (при несплаті або систематичній затримці аліментних виплат).
Тому велике значення має узгодження умов договору, а в разі змін в житті одного з батьків (повторне одруження, втрата роботи, переїзд в інше місто або країну і т.д.) закон дозволяє укласти інший документ з урахуванням нових реалій.
Висновок
Завдяки угоді про дітей батьки можуть досягти відразу кількох цілей: чітко прописати умови виховання, спілкування, матеріального забезпечення та місця проживання, а також мінімізувати особисті контакти й уникнути судових витрат. Документ складається в письмовій формі відповідно до норм моралі та українського законодавства, а після підписання обома сторонами засвідчується нотаріально. Домовитися подружжя може на будь-якому етапі розірвання шлюбу, при цьому існує можливість оскарження умов угоди або підписання нового договору відповідно до обставин, що змінилися.
Скільки коштує стягнення аліментів