Телефонуйте адвокату з розлучень:

Як подати на розлучення в односторонньому порядку з дітьми і без дітей?

Подати на розлучення в односторонньому порядку

Розірвання шлюбу у більшості випадків складний процес. З одного боку – це психологічна напруга, стрес, а з іншого – це зазвичай провокує ще більші спори та сварки між подружжям. Ще складніше, коли чоловік або дружина не можуть дійти згоди щодо рішення про розлучення, тобто один з них категорично проти.

Читайте далі, щоб дізнатися про нюанси процедури розлучення

Можете отримати ЮРИДИЧНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ від наших сімейних адвокатів

Телефонуйте в офіс адвоката з розлучення, телефон в Києві +38(097) 321-14-56 Viber, WhatsApp, Telegram ми розпочнемо процедуру розлучення в найближчі 24 години


Також нелегко тим, у кого «друга половинка» взагалі зникла невідомо куди (переховується, порушила закон, виїхала за кордон, живе окремо й дітям фінансово не допомагає). У всіх цих випадках є одна сторона, яка прагне розлучення та хоче знати, як правильно все зробити.  


Адвокат з поділу майна

Телефонуйте нам - ми відповимо на всі ваші питання

 
або нажміть на улюблений месенджер і напишіть нам
 
Viber, WhatsApp, Telegram

чи запишіться на консультацію

 Відправити запит


 

Основний нюанс розірвання шлюбу в односторонньому порядку

Незалежно від того, є у сім’ї неповнолітні діти чи немає, рішення про можливість офіційного розірвання шлюбу приймає суд. Тому ви маєте звернутися до нього, подавши позовну заяву. Виключення одне: якщо річ не у незгоді другої сторони подружжя, а лише в неможливості його присутності на процесі, то тоді сім’я без неповнолітніх дітей може розвестися й через РАЦС. При цьому від відсутньої сторони має бути письмова заява, яка завірена нотаріально.

Підготовка позову при зверненні до суду в односторонньому порядку

Підготовка позову при зверненні до суду в односторонньому порядку

Відкриття судового провадження можливо за умови прийняття позовної заяви судом, тобто мало просто скласти документ, а слід зробити все, щоб він був:

  • оформленим відповідно до норм, встановлених чинним законодавством;
  • поданим в той суд, до компетенції якого належить справа;
  • з квитанцією про сплату судового збору.

Що стосується вибору судового органу першої інстанції, то процедурно визначена подача позову по місту проживання відповідача. Але є винятки. Наприклад, якщо неповнолітні діти живуть з позивачем, а вони потребують нагляду та піклування, тому розглядатися справа має там, де територіально зручніше.

Сума судового збору розраховується на кожен рік окремо, і потрібно сплатити її у повному обсязі. Наприклад, на 2024 рік вона станове 1211,20 грн., якщо позивач помилився й заплатив 1070,00 грн. , то заяву у суді не приймуть до повної сплати.

Тепер по підготовці безпосередньо позову. Розгляд позовної заяви на розлучення та розподіл майна – це один процес, а про стягнення аліментів та утримання дітей – інший, і може проводитися окремо. Тому у будь-якому випадку – є неповнолітні діти чи немає – подається позов про розірвання шлюбу.

Позовна заява про розырвання шлюбу

В цьому документі найбільш важливо те, як ви зможете обґрунтувати свою позицію та переконати суддю, що в подальшому існуванні вашого шлюбу не має сенсу та він зашкодить вашим інтересам (а також дитини, якщо вона є). Тому важливо правильно сформулювати головні моменти основної частини та навести аргументи, підтверджуючи свої права посиланням на законодавчі акти.

Не дивлячись на наявність різних зразків позову, на практиці самостійно скласти його дуже важко. В законодавстві дуже багато нюансів, тому краще звернутися по допомогу до адвоката з сімейних справ.

Крім того, якщо друга сторона не згодна на розірвання шлюбу, то вона може всіляко перешкоджати судовому процесу (буде просити переносу засідань, не стане приходити на засідання, почне шукати різні компрометуючі дані). Але участь у справі юриста дозволить скоротити час розгляду вашої справи в суді до мінімуму.

Особливо важливі послуги адвоката в тому випадку, коли виявляються розбіжності стосовно розподілу спільно нажитого майна та при наявності у подружжя неповнолітніх дітей. Як показує практика, такі процеси дуже складні, затягуються надовго. По закону для того, щоб шлюб таки було розірвано, повинні бути вирішеними ряд питань:

  • де і з ким залишаться діти;
  • як буде забезпечуватися їх утримання;
  • кому перейде житло та цінне майно, спільно нажите подружжям, тощо.

 


сімейний адвокат

ЗАПИСАТЬСЯ НА КОНСУЛТАЦИЮ К АДВОКАТУ ПО РАЗВОДАМ
Записатись на консультацію
Для отримання більш детальної інформації за Вашим питанням, пропонуємо записатись на юридичну консультацію до адвоката з розлучень


 

Якщо у подружжя є малолітні діти, то суд має бути впевненим, що інтереси їх та матеріальне забезпечення буде збережено належним чином. Бувають випадки, коли мати забирає дитину і сама може забезпечити її, без претензій до колишнього чоловіка. Тоді їй достатньо буде навести документальне підтвердження достатнього матеріального становища.

Якщо ж мати, з якою залишаються діти, розраховує на фінансову підтримку батька, то подається позовна заява про стягнення аліментів. В класичній заяві на розлучення подружжя, яке має дитину, відзначаються:

  • в верхній правій частині аркушу − найменування суду;
  • нижче − П.І.Б., місце проживання, індекс, номер телефону позивача, з нової строки – відповідача;
  • далі по центру − «ПОЗОВНА ЗАЯВА» і з нової строки дописується про що саме;
  • основна частина;
  • далі посеред аркушу – «ПРОШУ»;
  • з нової строки по пунктах розписується перелік вимог;
  • нижче – перелік додатків;
  • останні реквізити − дата подання позову та підпис.

Нібито не складно, але надійніше – за допомогою юриста.  


Записатись на консультацію