Телефонуйте адвокату з розлучень:

Як розлучитися з дружиною без її згоди?

Чи можна розлучитися без згоди дружини?

Навіть якщо у чоловіка є маса причин для розлучення, у дружини може бути стільки ж причин для збереження сім'ї. Категорично відмовляючись від розлучення, жінка керується почуттями (любов і прихильність), турботою про спільних дітей (їм потрібен батько!), суто меркантильними міркуваннями (житло і матеріальне забезпечення).


Читайте далі, щоб дізнатися про нюанси процедури розлучення

Можете отримати ЮРИДИЧНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ від наших сімейних адвокатів

Телефонуйте в офіс адвоката з розлучення, телефон в Києві +38(097) 321-14-56 Viber, WhatsApp, Telegram ми розпочнемо процедуру розлучення в найближчі 24 години


І навіть якщо жіноча відмова звучить як вирок, можливість розлучитися без згоди дружини існує! Правда, за невеликим винятком.

Коли неможливо розлучитися без згоди дружини?

  1. Під час вагітності подружжя.
  2. Протягом року після народження дитини (навіть якщо дитина народилася мертвою або померла до року) чоловік не має права подавати на розлучення. Після закінчення цього терміну подавати на розлучення вже можна.

Розлучення з жінкою через ЗАГС

Розлучитися через ЗАГС можна в двох випадках:

  1. на підставі спільної заяви подружжя, які не мають дітей. Якщо дружина не погоджується подати спільну заяву про розлучення через ЗАГС не може бути й мови. Адже розірвання шлюбу, так само як і його укладання – питання обопільного бажання;
  2. в односторонньому порядку, незалежно від згоди дружини. Цей варіант можливий лише у разі визнання дружини недієздатною, померлою або безвісти відсутньою, а також у разі засудження дружини до позбавлення волі на строк понад 3 роки. Якщо дружина жива, здорова і законослухняна, підстав для подачі односторонньої заяви в ЗАГС у чоловіка немає. Стало бути, розлучення через ЗАГС неможливе.

Адвокат з розлучень

Телефонуйте нам - ми відповимо на всі ваші питання

або нажміть на улюблений месенджер і напишіть нам

Viber, WhatsApp, Telegram

чи запишіться на консультацію

 Відправити запит


Розлучення з жінкою через суд

Отже, якщо через ЗАГС розлучитися не вдається — дружина не дає згоди на розлучення або ухиляється від проведення шлюборозлучної процедури, а підстав для одностороннього розірвання шлюбу немає. Доведеться подавати позовну заяву на розлучення в суд. Розглянемо процедуру процесу.

До якого суду подавати на розлучення?

Справи про розлучення розглядає районний суд. Часто буває, що шлюборозлучний процес ускладнений спорами про дітей або майно.

Згідно з правилами територіальної підсудності, подавати на розлучення в суд необхідно за місцем проживання відповідача. Якщо чоловік і дружина проживають разом, проблем не виникає. Але якщо дружина проживає окремо, чоловікові доведеться з'ясувати точне місце проживання і подати документи у відповідний судовий орган.

Необхідні документи для розлучення з жінкою

Перш за все, правильно складена позовна заява про розірвання шлюбу. Від того, наскільки юридично грамотно, переконливо і достовірно буде складений позов, залежить подальший хід справи і результат його розгляду.

Позовна заява складається з трьох основних частин. Перша – формальна, містить найменування суду, прізвища, імена та по батькові подружжя, дати народження, адреси їх проживання, дані про дітей. Друга частина-описова: коли був укладений шлюб, як йдуть сімейні справи в нинішній час, з яких причин шлюб повинен бути розірваний, докази і доводи позиції чоловіка. Необхідно вказати, що дружина не дає згоди на розлучення, тому чоловік змушений звернутися в суд. Також слід вказати, як буде вирішено питання з дітьми та поділом майна подружжя. Третя частина – прохальна, містить прохання про розірвання шлюбу на підставі норм закону. Закінчується позов підписом і зазначенням дати складання.

Невід'ємна частина позовної заяви-додатка до неї:
  • копія позовної заяви з документами – для дружини;
  • свідоцтво про одруження;
  • копія паспорта (або іншого документа);
  • копії свідоцтв про народження дітей;
  • інші документи, що підтверджують обставини справи (наприклад, довідки про доходи, характеристики);
  • квитанція про оплату судового збору.

Детальніше дізнатися про оформлення позовної заяви та додатків до неї можна в статті «Зразок позовної заяви на розлучення»


А подивитися скільки коштують послуги адвоката при розлученні ви можете тут

Скільки коштує розлучення


Телефонуйте та запитайте адвоката з розлучень +38(097) 321-14-56 Viber WhatsApp Telegram

Питання. Як розлучитися з дружиною, якщо вона не дає згоди, відмовляється подати спільну заяву в ЗАГС, ховає від мене документи. Проживаємо з нею окремо вже кілька місяців. Дітей немає, спільного майна – теж.

Відповідь. Вам необхідно звернутися в ЗАГС для отримання дубліката свідоцтва про шлюб, а потім подати позовну заяву до суду за місцем проживання дружини. Її незгода не є перешкодою для розірвання шлюбу.

Шлюборозлучний процес без згоди дружини

Позовна заява з додатками подається в суд, і його копію суд відправляє дружині. Якщо документи складені правильно, суд приймає їх в діловодство і розглядає протягом 1 місяця з дня подачі. Про дату і час першого судового засідання подружжя повідомляються повістками.

На судовому засіданні розглядаються матеріали справи, вислуховуються доводи подружжя. Як правило, категоричну незгода дружини з розлученням є підставою для призначення строку для примирення – від 1 до 6 місяців, на розсуд суду. Якщо після завершення цього строку суд встановить, що збереження сім'ї неможливе, приймається рішення про розлучення.

Якщо протягом 1 місяця подружжя не стане оскаржити судове рішення, воно набуває законної сили. Щоб завершити процедуру розлучення, потрібно подати в РАГС виписку з рішення суду і внести в реєстр записів актів цивільного стану відомості про розірвання шлюбу.

Скільки триває розлучення без згоди дружини?

Як бачите, суд розриває шлюб навіть за відсутності згоди дружини. З моменту подачі заяви до моменту отримання свідоцтва про розірвання шлюбу проходить в середньому 2-3 місяці.

Однак незгодна з розлученням дружина може вплинути на тривалість судового процесу. Неявка на судове засідання, прохання про надання строку для примирення, оскарження судового рішення – все це може затягнути шлюборозлучний процес на кілька місяців.

Щоб уникнути призначення строку на примирення, в позовній заяві потрібно послатися на обставини, в силу яких примирення неможливо: аморальна поведінка, шкідливі звички дружини. Довести ці обставини можна за допомогою документів або свідчень.

Щоб запобігти перенесенню судового засідання через неявку дружини, необхідно повідомити її про дату і час засідання. Якщо належним чином повідомлена дружина не з'явиться на засідання тричі, шлюб буде розірваний в її відсутність.

Питання. Дружина не дає згоди на розлучення. Отримані з суду копії документів та повістки викинула. З'являтися на судових засіданнях не збирається. Чи можна розлучитися з дружиною без її присутності? Скільки часу це займе?

Відповідь. Відсутність згоди вашої дружини на розлучення і умисна неявка на судове засідання не стануть причиною для відмови в розгляді вашої заяви і прийняття рішення про розлучення. Більш того, суд може винести рішення про розлучення без її присутності в разі пропуску судового засідання без поважної причини ).

Детальніше про це читайте в статті "Можно ли оформить развод без второго супруга?"

  1. Звоните +38(097) 321-14-56 Viber WhatsApp Telegram, или опишите ситуацию онлайн-консультанту в форме обратной связи ниже
  2. Приглашаем в офис для заключения договора;
  3. Предоставление помощи семейным адвокатом (иск-суд-решение);

ОПИШІТЬ ВАШУ СИТУАЦІЮ ОНЛАЙН-КОНСУЛЬТАНТУ