Телефонуйте адвокату з розлучень:

Як розлучитися з дружиною, якщо є неповнолітні діти?

Розлучення та основні положення законодавства

На жаль, стосунки сучасних людей дуже часто не витримують навантаження, ряду обмежень та взаємної відповідальності, які покладаються на них шлюбом. Тому подружжя розлучається, нерідко – болісно, але в багатьох випадках це єдиний розумний вихід, щоб не мучити одне одного надалі.

Читайте далі, щоб дізнатися про нюанси процедури розлучення

Можете отримати ЮРИДИЧНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ від наших сімейних адвокатів

Телефонуйте в офіс адвоката з розлучення, телефон в Києві +38(097) 321-14-56 Viber, WhatsApp, Telegram ми розпочнемо процедуру розлучення в найближчі 24 години


Законодавство України дозволяє подружжю за взаємною згодою офіційно розірвати стосунки, для цього достатньо звернутися з відповідною заявою до РАЦСу, але тільки в тих випадках, коли у подружжя немає спільних неповнолітніх дітей. Але якщо навіть одна дитина такого віку є, то розлучитися з дружиною можливо виключно через суд.

Розірвати шлюб з дружиною, при наявності малолітніх дітей, можливо лише через суд, і це правило діє навіть тоді, коли обидві сторони подружжя згодні на розлучення. Цей момент важливий з точки зору закону для того, щоб захистити інтереси та права неповнолітніх. Але якщо чоловік та дружина порозумілися в основних питаннях та дійшли згоди, судовий процес пройде легше, скоріше.  


Адвокат з поділу майна

Телефонуйте нам - ми відповимо на всі ваші питання

 
або нажміть на улюблений месенджер і напишіть нам
 
Viber, WhatsApp, Telegram

чи запишіться на консультацію

 Відправити запит


Якщо чоловік хоче розлучитися з вагітною дружиною, а також протягом року з моменту народження спільного сина або доньки, то розірвання такого шлюбу знаходиться під забороною. Але слід знати, що є декілька виключень з цього закону, і ст.110 Сімейного кодексу дозволяє чоловіку подати позов на розлучення, якщо:

  • батьківство зачатої дитини або новонародженого визнає інший чоловік;
  • в цей період дружина вчинила протиправний вчинок, що містить ознаки кримінального правопорушення відносно чоловіка або дитини;
  • відомості про позивача як чоловіка та батька дитини були виключені з із актового запису та з свідоцтва про народження за рішенням суду.

Розлучення з дружиною по взаємній згоді

Коли дружина згодна на розірвання шлюбу, це суттєво полегшує процес, але процедури слід дотримуватись і суду не уникнути. Порядок дій буде наступний:

  • подружжя заключає угоду та оформлює її письмово про визначення місця проживання дітей, порядок їх утримання та участь обох батьків у вихованні неповнолітніх (документ завіряється нотаріально);
  • для звернення в суд складається відповідна заява, при чому важливо зробити все, дотримуючись норм законодавства стосовно оформлення даного документу;
  • до заяви додається договір про проживання та утримання дитини, квитанція про сплату судового збору, копії паспортів подружжя, свідоцтв про шлюб та народження дітей, після чого повний пакет документів передається до канцелярії районного суду (за місцем проживання/реєстрації дружини).

Термін процедури – 1 місяць.  


сімейний адвокат

ЗАПИСАТЬСЯ НА КОНСУЛТАЦИЮ К АДВОКАТУ ПО РАЗВОДАМ
Записатись на консультацію
Для отримання більш детальної інформації за Вашим питанням, пропонуємо записатись на юридичну консультацію до адвоката з розлучень


 

Особливості розлучення з дружиною, якщо вона проти

Коли на розірванні шлюбу наполягає чоловік, а дружина проти, питання розглядає суд. Підставою для відкриття судової справи може бути тільки позовна заява однієї із сторін. Порядок дій наступний:

  • позивач складає позовну заяву (в 3 примірниках);
  • сплачує судовий збір;
  • передає позов з усіма додатками до суду (це мають бути оригінали свідоцтв про укладення шлюбу та народження дітей, яким не виповнилося 18 років, копії паспорту позивача, квитанція про сплату збору, а також необхідні докази (наприклад, про неадекватну поведінку, злочин, тощо);
  • чекає повідомлення, яким запрошується на засідання.

Позовна заява однієї із сторін

В цьому випадку дуже важливо правильно скласти позов, і щоб оформити його, радимо звернутися по допомогу досвідченого в напрямку сімейного права юриста. Річ у тому, що позовна заява повинна бути правильно складеною та оформленою, містити посилання на законодавчі акти, що підтверджують права позивача та обґрунтованість його вимог.

Керуватися для складання документу можна зразком, але не слід забувати про періодичні зміни в законодавстві, тому перед подачею документу до суду слід проконсультуватися з фахівцем. Юрист краще впорається з задачею та допоможе уникнути складнощів, підкаже як діяти та що представити суду, щоб виграти справу.

Загалом, тривалість процесу без згоди на розлучення дружини може складати декілька місяців. Слід зазначити, що незгода одного з подружжя не може бути вирішальним та запобігти повному розірванню відносин, але процес стане ще більш ускладненим, розпочнеться виділення термінів на примирення, перенесення засідань. Саме тому рекомендуємо вам скористатися допомогою адвоката, він може прискорити розвиток подій.

До ускладнення процесу розлучення зазвичай приводять незгоди з приводу розподілу майна, аліментів та утримання, подальшого місця проживання неповнолітніх дітей (якщо це теж для вас актуально, багато корисного зможете знайти в статті «Як забрати у дружини дитину при розлученні»).  


Записатись на консультацію