Шаблон заяви на розлучення
Універсального шаблону заяви на розлучення немає, в кожній конкретній ситуації слід вказати певний перелік значущих для справи обставин і надати відповідні документи. У разі їх відсутності суддя має право повернути позов або залишити його без руху, що суттєво затягне процедуру розірвання шлюбу. Ми підготували для вас спеціальну статтю-інструкцію про написання позовної заяви на розлучення в суд.
На інших вебсайтах дуже багато корисних зразків, шаблонів і прикладів позовних заяв на розлучення. Наші співробітники зібрали для Вашої необхідності найкорисніші на нашу думку. Всі із заяв застосовувалися в роботі.
Читайте далі, щоб дізнатися про нюанси процедури розлучення
Можете отримати ЮРИДИЧНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ від наших сімейних адвокатів
Телефонуйте в офіс адвоката з розлучення, телефон в Києві +38(097) 321-14-56 Viber, WhatsApp, Telegram ми розпочнемо процедуру розлучення в найближчі 24 години
Зразок позовної заяви на розлучення в Україні в 2024 році
Всі бланки мають відмінності в залежності від установи, куди вони адресовані. Встановлені норми регламентують що саме має бути викладено в заяві. До важливих заяв висуваються відповідні вимоги до їх змісту.
Використовуйте зразок, наведений нижче і заповніть в ньому правильні дані. Правильно буде якщо ви знайдете й інші зразки з профільних вебсайтів. Обробивши багато шаблонів вийде якісна заява на розлучення, яка буде відповідати всім вимогам закону.
Шаблон складання позовної заяви про розірвання шлюбу
Сторонами у справі згідно з ЦПК України будуть:
- позивач – той, хто звертається з позовом до суду;
- відповідач – противна сторона, той з ким розлучаються.
Зразок позову про розірвання шлюбу. Шаблон позову про розлучення
У заяві на розлучення слід вказати:
- найменування суду, в який ви подаєте позов;
- ваше П. І. Б., адреса реєстрації та адреса фактичного проживання, у разі якщо вони не збігаються; бажано також вказати номери телефонів, суди зараз активно використовує систему SMS-повідомлень про дати судових засідань;
- П. І. Б. відповідача, його адреса реєстрації та інші контактні дані (фактична адреса проживання, номер телефону та ін.), якщо така інформація є;
- якщо ви довіряєте представляти Ваші інтереси в суді адвокату з розлучень, слід також вказати його П. І. Б. і контактні дані;
- вимога про розірвання шлюбу і обставини, на яких вона грунтується (дата укладення шлюбу, орган ЗАГС, що зареєстрував його, номер актового запису, дата припинення шлюбних відносин, причини розриву відносин, наявність або відсутність дітей, їх П. І. Б. і дати народження, факт відсутності суперечок у сторін про виховання дітей і поділ спільно нажитого майна);
- перелік документів, що додаються до заяви;
- дату подачі позову;
- підпис позивача з розшифровкою.
Також можете прочитати докладніше - Чи можна оформити розлучення без присутності іншого подружжя?
Адвокат з розлучень
Телефонуйте нам - ми відповимо на всі ваші питання
чи запишіться на консультацію
Додати до заяви про розірвання шлюбу наступний перелік документів:
- квитанцію про сплату судового збору;
- оригінал свідоцтва про укладення шлюбу для суду і копію для відповідача; якщо шлюб був укладений не в Україні, потрібно підготувати переклад свідоцтва про укладення шлюбу з апостилем.
Апостиль - це форма визнання іноземних документів, виданих в одній країні, для їх правомірного використання в інший. Апостиль не потрібний для країн-учасниць Гаазької конвенції 1961 р., в інших випадках на всіх свідоцтвах в Міністерстві юстиції слід поставити апостиль.
- копії свідоцтв про народження дітей у двох примірниках, якщо від цього шлюбу є спільні неповнолітні діти;
- копію позовної заяви для відповідача.
Якщо відповідачем є іноземний громадянин, необхідно додати нотаріальний переклад позовної заяви на його рідну мову, незалежно від того володіє він українською мовою чи ні.
Важливо! Позовну заяву слід готувати в 3-х примірниках: для суду, для відповідача і для вас. При подачі позову до суду працівник канцелярії поставить на вашому примірнику відмітку про прийняття, дату, підпис.
Шаблон позовної заяви на розлучення
Сімейні адвокати нашої компанії склали для вас кілька типових шаблонів позовних заяв на розлучення. Дані форми є зразковими і невичерпними, при наявності будь-яких додаткових обставин, слід вносити в заяву корективи.
Також можете прочитати докладніше - Яким чином здійснюється стягнення аліментів з батька судом?
Відповівши на питання:
- Хто ініціатор розлучення?
- Чи є спільні неповнолітні діти?
- З ким прописані діти?
...ви зможете підібрати потрібний вам варіант заяви і визначити в який суд подавати.
До якого суду подавати заяву на розлучення?
Якщо ініціатором є чоловік:
Якщо ініціатором є дружина:
- Телефонуйте +38(097) 321-14-56 Viber WhatsApp Telegram, або опишіть ситуацію, що склалася онлайн-консультанту у формі зворотного зв'язку нижче
Адвокат з розлучень
Телефонуйте нам - ми відповимо на всі ваші питання
чи запишіться на консультацію